V našem studiu se zabýváme užitným průmyslovým designem, a to od prvních návrhů až po realizaci a prezentaci produktu. Pracujeme pro různé typy firem, ale často spolupracujeme i s jednotlivci, kteří chtějí zrealizovat svůj business plán. Hlavním klientem se v roce 2013 stala značka Whoop·de·doo.

Vždy směřujeme k tomu, aby se finální produkt co nejvíce přiblížil původnímu návrhu. Od začátku projektu zohledňujeme daná kritéria, technická i ekonomická. Pro mě osobně je velmi důležitá kvalita a koncový uživatel. Proto jsem se rozhodla založit svoji značku, kde mám výrobu i prodej pod kontrolou. Díky tomu také vím, co obnáší začínat od nuly a projít si celým procesem.

Vývojový proces začíná podrobnou rešerší, prvními skicami a jednoduchými modely, postupně pak vytváříme finální návrh, jehož součástí jsou CAD modely, prototypování a celkové technické řešení produktu. Při tomto procesu jsou pro nás velmi důležité konzultace s klientem. Vždy se snažíme nalézt to nejlepší řešení nejen pro něj, ale i pro koncového uživatele. Vždy u nás vítězí kvalita nad kvantitou, což se odráží i ve výběru vhodných technologií, materiálů a celkovém postupu. Dáváme přednost šetrnému řešení a lokální výrobě.

Studio jsem založila v roce 2012. Název vznikl ve velké rychlosti, volal mi právník a ptal se „Aničko už máš ten název, dneska to už musíme podat?“ Neměla jsem vymyšleného nic. Řekla jsem si, že to udělám co nejjednodušeji. Ponechala jsem svoje jméno a pod slovem „designers“ jsou moji kolegové, se kterými úzce spolupracuji. Těmi jsou Sergej Kuckir, Jiří Toman, Tomáš Chludil, Adam Dvořák, Lukáš Blažek, Klára Jakubová, Martin Bražina, Josef Majrych a další.d

designérka a zakladatelka studia, Anna Marešová