Whoop.de.doo_Vibrátor má Red Dot_Mezinárodní porota ocenila designérku Annu Marešovou za její Whoop.de.doo Vibrátor prestižní cenou Red Dot

2016_03_31_Whoop.de.doo

Porota mezinárodní soutěže Red Dot Design Award, která se každoročně koná v německém Essenu, ocenila letos český výrobek. Cenu Red Dot 2016 si z 5 200 produktů z celého světa odnáší nový Whoop.de.doo Vibrátor designérky Anny Marešové, který byl uveden na trh koncem roku 2015. Porota složená ze 41 odborníků z celého světa se zaměřila především na vysokou kvalitu designu a provedení produktů.

„Z ocenění mám obrovskou radost. Cenu vnímám dvojím způsobem. Nejen že porota ocenila návrh, moje značka s hotovým produktem navíc obstála v konkurenci velkých firem, a toho si nesmírně vážím“ přiznává česká designérka Anna Marešová, která je nejen autorkou projektu Whoop.de.doo, ale její studio Anna Marešová designers se také stará o celou výrobu a prodej. „Přitom loni touto dobou jsem na výrobu neměla ani peníze. Je to červený puntík za kvalitu a to je pro mě nejlepší motivace, abych pokračovala v tom, co dělám,” dodává Marešová, která na svůj projekt v loňském roce získávala finance prostřednictvím crowdfundingové kampaně Indiegogo či přes P2P platformu Zonky.

Anna Marešová zabodovala v kategorii Produktový design 2016. Svým Whoop.de.doo Vibrátorem konkurovala účastníkům z 57 zemí světa. Celkem 5 200 produktů posuzovalo 41 nezávislých odborníků z řad profesionálních designérů, profesorů a specializovaných novinářů. Každá položka v soutěži byla hodnocena podle velmi přísných kritérií. Porotci se zaměřovali například na stupeň inovace, formální kvalitu a funkčnost výrobku či ekologické aspekty. "Vítězové Red Dot prokázali nejen mimořádnou kvalitu designu, ale také ukázali, že design je nedílnou součástí inovativních řešení produktů," říká profesor Peter Zec zakladatel a prezident Red Dot Award.

 Red Dot Design Award pořádá německé Design centrum Nordhein Westfalen v Essenu již od roku 1955. Ceny jsou udělovány výjimečným produktům z oblasti průmyslového a produktového designu a jedná se o nejprestižnější ocenění na světě. Slavnostní předávání cen Red Dot Award se uskuteční 4. července 2016 v Design Muzeu ve městě Essen. Oceněné produkty budou prezentovány po čtyři týdny na výstavě "Design on stage" tamtéž, poté se zařadí do sbírek muzea.

Anna Marešová spolupracuje při výrobě produktů přímo s technology a vývojáři, díky tomu se jí daří dosahovat skvělých výsledků. Whoop.de.doo Vibrátor je ve své kategorii ojedinělý. V jednoduchém anatomickém tvaru se skrývá velmi propracovaná mechanika, zcela zalitá do lékařského silikonu. Přestože vibrátor disponuje třemi motorky, zůstává přirozeně flexibilní. Anna se zaměřila ale i na všechny ostatní detaily, od intuitivního ovládání až po finální balení. Stejně jako předchozí produkty této značky, byl i vibrátor vyvíjen a vyráběn v České republice. „V současné chvíli je prodána první edice, a protože je o Whoop.de.doo Vibrátor velký zájem je nutné si na něj minimálně dva až tři měsíce počkat,“ vysvětluje Anna Marešová, která na letošní rok připravuje novinky v podobě těžší varianty Whoop.de.doo Venušiných kuliček či lubrikační gel.

 Některé české firmy získaly červenou pečeť kvality již v předchozích ročnících. Mezi oceněné patří například firmy Škoda, Tescoma, Ton, Techo, Cybex či Ravak.

O Red Dot Design Award:

Ceny Red Dot Design každoročně pořádá německé Design centrum, které vzniklo v roce 1954 v Essenu. Porota poprvé hodnotila a ukázala nejlepší soudobé návrhy a produkty již v roce 1955 na výstavě "Ständige Schau formschöner Industrieerzeugnisse”. Název Red Dot vymyslel až v roce 1990  profesor Dr. Peter Zec, současný CEO. Od té doby se stal Red Dot Award nejvyhledávanější mezinárodní soutěží, která potvrzuje kvalitu designu vyrobených produktů. S více než 17.000 účastníky ročně, se jedná o největší soutěž tohoto typu na světě. Celoročně se koná v německém Design muzeu také výstava, kde je k vidění kompletní sbírka všech doposud oceněných produktů. Bývalá kotelna uhelného dolu, která je v dědictví UNESCO, nabízí pro produkty oceněné červenou tečkou cca 4,000m2 prostoru na pěti patrech. Red Dot Design Award je rozdělena do tří kategorií: Product Design, Communication Design a Design concept.