Tisková zpráva_musa edition

26_10_2017_Tisková zpráva_musa edition

27. října 2016, Praha

 

Tisková zpráva

 

První tetovaný vibrátor na světě. Whoop.de.doo vibrátor s originálními kresbami od MUSY

 

Na letošní Designblok si Whoop.de.doo připravilo opravdovou lahůdku. Tou je unikátní limitovaná MUSA edition. Tentokrát si designérka a zakladatelka značky intimních pomůcek pro ženy Whoop.de.doo  Anna Marešová přizvala na spolupráci výtvarníka Lukáše Musila, známého jako MUSA. Spojení jemné kresby výtvarníka Musy a čistého designu Whoop.de.doo vibrátorů designérky Anny Marešové, dalo vzniknout jedinečné edici erotických pomůcek.


Každý vibrátor bude mít na sobě jednu z kreseb, které Lukáš vytvořil právě pro tuto edici vibrátorů. Kromě vibrátorů bude možné zakoupit i originální kresby, které se staly předlohou a základním motivem pro jednotlivé produkty.

A na otázku, proč Lukáš Musil na spolupráci přistoupil, odpovídá tajemným úsměvem, ale pak dodává: „Byla to zvědavost. Příležitost, pokusit se uspokojit nejen vizuálně byla výjimečná a neopakovatelná. Uspokojování a vyvolávání reakcí je jednou z nedílných součástí mé tvorby a ve spojení s Aničkou, respektive s jejími vibrátory, dostává vše další rozměr. Mám z toho radost.“

Designérka Marešová je ze spolupráce nadšená. „Oslovila jsem Lukáše, protože mi je jeho tvorba velmi blízká. Lukáš je také velmi známý díky specifickému tetování, které chtěl jedno období snad každý. A právě tady jsem našla propojení. Chtěla jsem prostě potetovaný vibrátor od MUSY. Pak mi ale přišlo lepší spojit to s jeho kresbou, která je naprosto ojedinělá, jemná a velmi intimní. Ve spojení s našimi pomůckami to zafungovalo naprosto skvěle. A také musím přiznat, že nás to všechny náramně bavilo a na výsledku je to neskutečně vidět. Vše jsme zase dotáhli do posledního detailu až po originální black&white krabičky. Zákaznice se mají na co těšit.“

 V rámci MUSA edition je zatím vyrobeno 25 ks. „Každý kus je originál s číslovaným certifikátem. Kolik bude limitovaná edice čítat kusů, Anna Marešová zatím neprozradila.

Whoop.de.doo MUSA edition lze zakoupit na Designbloku 2017 v Openstudiu od 26. 10. za zvýhodněnou cenu 9 900,- Kč či od prvního listopadu ve studiu Anna Marešová designer v Praze na Letné.

Vernisáž k uvedení MUSA edition proběhla 26.10.2017 ve studiu Anna Marešová designers v Praze. Edici pokřtila autorka Anna Marešová s výtvarníkem Lukášem Musilem a muzikantem Martinem Tvrdým.

 Musa, vlastním jménem Lukáš Musil, je výtvarník a bývalý tatér působící v Praze a Budapešti. Stejně jako kdysi vedl dialog s klienty nad jejich tetováním, vede nyní symbolický, vnitřní rozhovor s bytostmi, které vznikají tahy jeho tužky, štětce nebo piksly se sprejem. Musa využívá kresbu, písmo, části textů, symboly - to vše spojuje v prostoru do svého charakteristického výrazu s akcentem linky, výrazu, který činí dojem neustálého chvění, vibrací, jenž ze znaku činí zprávu a ze sdělení inspiraci.


Jeho práce byly k vidění na skupinových výstavách 
Tatouers, tatoués (2015, Musée du Quai Branly, Paříž) a Blackout v Altamiře (2016, Galerie Pro arte, Praha) a samostatných výstavách Musa (2015, Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou), Musa vs. Jágr (2016, Galerie Pro arte, Praha) a Signatura (2017, Galerie Mánes, Praha). Věnuje se také scénografií a knižní ilustraci.

Anna Marešová je produktová designérka zaměřující se na průmyslový design. 

Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Její diplomová práce Whoop.de.doo - sada erotických pomůcek pro ženy, získala hodně pozornosti v médiích a byla několikrát oceněná, v roce 2016 získala i mezinárodní prestižní cenu RED DOT. V roce 2012 založila designérské studio Anna Marešová designers, kde se v současnosti věnuje udržitelnému designu, a hlavně svojí značce Whoop.de.doo.

www.whoopdedoo.cz

anna maresova designers

sára bauerová I phone: 731969519 I e-mail: studio@annamaresova.com

www.annamaresova.com